Naši krásny súrodenci a ich úspechy


AIK Carpathia Heart

Aik je náš veľký braček, ktorý by pokojne mohol mať zápis v Guinessovej knihe rekordov za najviac získaných titulov z výstav. Okrem výstav je aj veľmi pracovitý, čo sa prejavuje hlavne prácov na cvičisku a na pracovných skúškach. 

Získané šampionáty: ČMKU, CZ, PL, SK, AT, Grandšampion CZ, Juniorchampion SK, Juniorchampion CZ, Medzinárodný výstavný šampión C.I.E a splnené podmienky pre udelenie titulu C.I.B, Šampión IHF

Skúšky: IPO 1, BH, ZM

Okem výstavných úspechov má na konte už aj pár potomkov:

- Vrh "A" Oranžová záhrada -> 1 čierny pes so znakmi

- Vrh "V" vom Wiener Stadtrand-> 10 malých guličiek z toho 3 znakaté fenky a 7 znakatých psíkov

- Vrh "M" vom Vögele Hof-> 9 šteniatok v zložení 1 plavá fena, 1 fena čierna so znakmi, 3 psi čierny so znakmi, 4 plavý psi

- Vrh "E" Amijon Star -> 9 šteniatok v zložení 4 plavý psi, 2 plavé fenky, 1 pes čierny so znakmi, 2 znakaté fenky


Viac informácií o Aikovi nájdete na 

AMARO Carpathia Heart

Amaro je náš druhý krásny braček. S majiteľkou Amara Nikol stále vedieme spory o tom, že Aisy údajne ešte počas vývinu ukradla Amarovi pár chlpov, ja zase tvrdím, že Amaro Aisy ukradol centimetre :D. Amaro je pes s úžasnou povahou, ktorá sa prejavuje hlavne počas práce cannisterapeuta. Je veľmi pracovitý a rýchlo učenlivý. 

Získané šampionáty: Šampión krásy SK, H, Grandšampión SK

Skúšky: BH/VT, ZZO, ZZO1

Potomkovia nášho krásneho bračeka: 

- Vrh "C" Pessoa -> 1 čierny pes, 1 plavý pes, 2 feny čierny so znakmi, 2 plavé feny

- Vrh "D" z Rajského kopce -> 2 plavé feny, 2 čierne feny, 2 feny čierne so znakmi, 1 čierny pes, 1 čierny so znakmi, 1 plavý pes

- Vrh "A" Dakawart -> 1 plavá fena, 3 čierny psi, 2 plavý psi, 2 čierny so znakmi 

- Vrh "B" Abonito -> 2 psi so znakmi, 1 čierny pes, 1, plavý pes, 2 čierne feny  

- Vrh "U" Hofmacher ->  2 plavý psi, 2 čierny psi, 1 plavá fena, 1 feny čierny so znakmi, 1 čierna fena -> Amarko týmto rozšíril gén Carpathia Heart do Fínska :)

Viac informácií o Amarovi nájdete na 

S Amarom a Aikom a ich majiteľkami sme v kontakte. Stala sa z nás "rodina" a už teraz sa teším na každé ďalšie stretnutia s nimi.

AIMIE Carpathia Heart

Aimie (po domácom Bety) je krásne plavá fenka, ktorá sa píši titulom šampiónka SK. Síce majú s Aisy nejaký problém medzi sebou, kedže už odmala, keď sa stretli tak po sebe len vrčia a ani ja ani majitelia Aimie nechápeme prečo. Aimie a Aisy absolvovali bonitáciu v rovnaký deň a obe boli úspešné, takže predpokladám, že Aimie dá chovateľskej stanici Carpathia Heart ďalšie šteniatka. 

AIGEIL Carpathia Heart

Abigeil je rovnako ako moja AIsy čierna hovawartka. Bohužiaľ ju som mala možnosť vidieť , len keď som bola pozrieť Aisy ako šteniatko u chovateľky. Abigeil je podľa fotiek nádherná fena, bohužiaľ majitelia ju uchovniť nedali. 

ASLAN Carpathia Hearz

Aslan je náš jediný znakatý brat. Mala som tú česť vidieť ho na výcvikovom tábore v Baldovci a aj na zvode mladých. Bohužiaľ zatiaľ nemám informáciu o tom, že by ho jeho majiteľia chceli uchovniť. 

BJORI Carpathia Heart

Nesmiem zabudnúť ani na Bjori alebo teda po domácky Ori. Bjori je nevlastná sestra. Pochádza z vrhu "B" Carpathia Heart a mala to šťastie, že si ju nechala chovateľka Lenka. Videli sme ju viac krát, naposledy na bonitácií, kde sa tiež stala chovnou a Lenka plánuje aby sa Bjori tiež stala mamou. Je to nádherná znakatá fenka, úžasne poslušná, čo som sa mala možnosť presvedčiť na bonitácií. Lenka s ňou odviedla skvelú prácu. Aby som nezabudla Bjori sa môže píšiť titulom Junior šampión SK.

 Viac informácií o Bjori sa môžete dočítať na stránke:


Vytvorte si webové stránky zdarma!