Novinky za posledný pol rok :D 

Výstavy: 

Cerrie: Naša malá princezná má svoju prvý výstavu za sebou a zvládla ju perfektne. Dňa 19.8.2017 si na medzinárodnej výstave v Bratislave vybehala hodnotenie "Veľmi nádejný" a k tomu pridala aj prvé miesto. Moc jej aj majiteľke gratulujem a som na ne obe hrdá. :)

Canny: S mojím malým diablikom som tiež na výstavách nechýbala. Začali sme rovnako ako Cerrie výstavou v Bratislave, ktorá sa konala 19.8.2017 a rovnako ako Cerrie dostal hodnotenie VN1. Pokračovali sme Klubovou výstavou Slovenského hovawart klubu, kde si pripísal ďalšie hodnotenie VN1 a ako bonus sa páčil pani rozhodkyni tak, že mu udelila titul najkrajšie šteňa. Aby nevypadol zo 


Vyleteli z hniezda :(

Naše maličké guličky nás už opustili:(. Ako prvá odišla jediná fenka Cerrie, ktorá býva neďaleko Senice. Jej majiteľka ma ale hocikedy poteší jej fotkou alebo videom a musím uznať, že Cerrie je každý deň krajšia a krajšie, ba dokonca s ňou už jej nová majiteľka skúša povely aby z nej bola správne vychovaná princezná :) Ako druhý od nás "zutekal" Codynko, ktorý tiež sa s novým domovom vžil. Podľa slov jeho majiteľky "je ho všade plno" alebo "robí doma ródeo". Tretí na rade bol Casperko, ktorému robí spoločnosť v novom domove ďalší psík, s ktorým sa rád hrá. Posledný odišiel Corny (Korneto). Na Cannyho ostal čierny peter a ostáva u nás, kde si ešte kým mu maminka Aisy dovolí užíva materinské mliečko, ale nech sa dlho neteší za chvílu ho začnem trápiť na cvičáku. :D 

Návšteva :) 

29:5:2017 ma prišli navštíviť dve moje hovi kamarátky z Čiech- Lenka ( majitelka Kenyho a Aika) a Nikol (majiteľka Amarka). Na ich návštevu som sa veľmi tešila a veľmi som si ju užila. Mohla som sa pokochať Lenkiným synčekom a dobre pokecať s babami. Nikol urobila malinkým veľmi krásne fotky. Baby ďakujem sa návštevu. :) 

Pár dní po návšteve Lenky a Niky nás bola pozrieť aj chovateľka Lenka. Bola to už jej druhá návšteva, ktorou ma veľmi potešila :). Síce už dve šteniatka boli u nových majiteľov :( Zvyšným šteniatkom priniesla uzlíky na hranie, za ktoré jej chcem aj takto veľmi pekne poďakovať :)

Prvýkrát vonku :)

Dnes sme našich miláčokov zobrali prvýkrát von. Šteniatka si to prekvapene užívali a pozorovalo, čo je za svet okolo. :) 

Máme šteniatka !!!!

Aisy Carpathia Heart dňa 6.4.2017 porodila 5 krásny malých guličiek. 1 malú znakatú princeznú, 2 plavých psíkov, 1 čierneho psíka a 1 znakatého psíkaVšetky šteniatka sú zdravé a krásne papajú. Na mamine sú zavesený skoro stále. Pomalinky priberajú, čo nás veľmi teší. Proste robia všetko čo sa od nich očakáva- spia, papajú, kňučia, kakajú a priberajú. Máme z nich veľkú radosť. Ich mamina Aisy to zvláda všetko skvele. Ani by som na ňu nepovedala, že je prvorodička. Mala relatívne rýchly a bezproblémový pôdor a teraz sa od malých pohne len v najnutnejších prípadoch. Aisy čaká šteniatka!!!! Vrh "C" Carpathia Heart. 

Aisy si užíva tehotenstvo :) Už sa mi doma po dvore kotúľa. Fotky sú zo 48 dňa tehotenstva. 

Aisy čaká šteniatka!!!! Vrh "C" Carpathia Heart. 

Dňa 25.2.2017 sa nám na sonografickom vyšetrení potvrdila gravidita Aisy.

Na sone sa nám ukázali dve malé guličky, a však dúfame, že ich Aisy v brušku ukrýva ešte viacej. Teraz má nastolený kľudový režim. Tomu, že AIsy bude mamou prispôsobujeme aj stravu, čiže Aisy prikrmujeme čerstvým mäsom, aby šteniatka mali, čo najlepšiu výživu. Šteniatka by sa mali narodiť približne 5. apríla. 

AISY CARPATHIA HEART x TOTUSOM TUUS HOVKI LUSI


Aisy Carpathia Heart

Aisy je fenka menšieho vrastu, čo ale vyrovnáva svojou vyrovnanou povahou. Je veľmi hravá a veľmi rada sa mazlí. Je to aj veľký " jedák" nikdy sa nestalo, že by niečo nezjedla. Táto jej láska k jedlu sa dá veľmi dobre využiť na cvičisku. Aisy je veľmi rýchlo učenlivá, nový povel ju dokážem naučiť behom jedného dňa, a ak ho s ňou opakujem 2-3 dni tak ho už nezabudne. Je veľmi priateľská, ale zároveň aj dobrý strážca, návštevu pustí do dvora, až keď sa ubezpečí, že je návšteva vítaná. Má veľmi hustú srsť, ktorá je jednou z jej najväčších ozdôb.  

Totus Tuus Hovki Lusi

Totus je krásny veľký plemenník. Je veľmi mohutný, čo sa mne osobne na ňom páčilo najviac. Svoju mohutnú postavu dopĺňa aj svojou hustou srsťou. Je veľmi priateľský, čo som sa mohla presvedčiť pri stretnutím s ním. Hneď sa s radosťou nechal škrabkať. 

Krytie Aisy. 

Dňa 1.2.2017 bola AISY CARPATHIA HEART nakrytá krásnym poľským plemenníkom TOTUSOM TUUS HOVKI LUSI 

Na výlet do Poľska sme sa vybrali po dlhom hľadaní vhodného psa pre Aisy. pri výbere sme sa snažili splniť tri kritérie. 1. krásny exteriér. 2, priateľskú povahu. 3. zdravotný stav psa, či už aktuálny ako aj na možné dedičné riziká. Tieto všetky tri nami zadané kritériá Totus splnil. A ešte mňa osobne veľmi prekvapil. Bol oveľa krajší, mohutnejší ako na fotkách. Som rada, že som pre moju AIsy vabrala práve Totusa a dúfam, že šteniatka po nich budú zdravé, krásne a hlvane šťastné ako ich rodičia. 

Dúfajme, že krytie prebehlo úspešne a už začiatkom apríla k nám pribudnú malé chlpaté guličky. 


Vytvorte si webové stránky zdarma!