Výstavy 

08.02.2017

Brno 11.9.2016 

Po dlhom prehováraní od Nikol, aby som Aisy konečne prihlásila na nejakú výstavu, som moju Aisy zobrala do Brna na výstavu, ktorú organizovala SK a CZ hovawart kluby. Na výstave sme sa stretli opäť štvorica súrodencov- Aisy, Aimie, Amaro, Aik a prihlásená bola aj mladšia nevlastná sestra Bjori. 

Aisy a Bjori nastúpili do otvorenej triedy fien, kde obe získali hodnotenie "veľmi dobrá"- VD. 

Amaro získal v triede šampiónov hodnotenie "výborný" prvé miesto s titulom CAC.

Aik v pracovnej triede získal taktiež hodnotenie "výborný" prvé miesto CAC a stal sa celkový víťaz výstavy s titulom BOB. 

Aimie v triede šampiónov získala titul "výborná".

Nakoniec Amaro, Aik a Bjori nastúpili do súťaže o najlepšiu chovateľsku skupinu, ktorú aj vyhrali. 

Samozrejme nesmela chýbať ani spoločná fotka z nášho stretnutia.

Po celom dni sme boli už veľmi unavený, ale taktiež aj plný nových zážitkov. 


Podskalie 2.5.2015

Na klubovej výstave v Podskalí sa Aisy zúčastnila po dlhšej pauze. Stretla sa tom opäť so svojimi súrodencami Aimie, Amarom a Aikom. Aisy a Aimie nastúpili proti sebe v otvorenej triede fien, Amaro nastúpil taktiež do otvorenej triedy u psov a Aik do triedy šampiónov.

Do otvorenej triedy u fien nastúpili 11 fien. Veľmi nás potešilo, keď Aisy vybrali do záverečného výberu, ktorého sa zúčastnili štyri feny. Aisy si nakoniec vybehala hodnotenie " výborná" a tretie miesto- V3, jej sestra Aimie otvorenú triedu vyhrala a tak získala hodnotenie V1 a k tomu pridala aj titul CAC. 

Amaro a Aik sa tiež páčili. Amaro si v otvorenej triede psov vybehal hodnotenie "výborný". Aik v triede šampiońov získal tiež hodnotenie "výborný" a skončil na prvom mieste s titulom CAC. 

A tak sme mali ďalší skvelý deň za sebou. Počas celého dňa nám robil spoločnosť aj môj priateľ Martin, ktorý je aj Aisyniním veľkým miláčikom.  Tiež som bola rada, že som sa po dlhej dobe stretla s chovateľkou Lenkou, majiteľkou Amara Nikol, majiteľkou Aika Lenkou a taktiež aj majiteľmi Aimie. 


Bratislava 17.8.2014

Na medzinárodnej výstave psov v Bratislave sa Aisy prvý krát stretla aj so svojov nevlastnou sestrou Bjory Carpathia Heart a taktiež videla po dlhšom čase aj chovateľku Lenku, ktorá mi Aisy aj vystavila. Na tejto výstave bohužiaľ Aisy veľmi dobre nedopadla, v triede mladých získala hodnotenie " Veľmi dobrá"- VD a skončila na treťom mieste. No žiaľ nie každý deň máme sviatok :D 


Senec 30.5.2014

Národná výstava Senci bola v poradí tretia výstava, na ktorej sa Aisy zúčasnila. Na tej to výstave sa zúčasnil aj Aisyn brat Amaro, ktorý bol aj so svojou majiteľkou Nikol u nás na návšteve. 

Aisy si v triede mladých medzi fenami vybehala hodnotenie VÝBORNÁ- V a Amaro tiež v triede mladých získal hodnotenie VEĽMI DOBRÝ- VD. 

Na ďalší deň sme s Nikol išli podporiť aj druhého bračeka Aika a jeho "spolubývajúceho" Heinekena na výstavu, ktorá sa konala v Nitre. Aisy zostala doma nakoľko na ňu "prišlo"  háranie. 

Aik si ešte deň predtým vybehal na výstave v Nitre, v triede mladých hodnotenie ( hodnotenia)  V1, CAJC, JBOB, BOB a na druhý deň za pomoci nášho veľkého skandovania hodnotenie ( hodnotenia) V1, CAJC.

Aikov "spolubývajúci" Heineken si vybehal v triede šampiónov dňa 30.5.2014 hodotenie V2, r.CAC a dňa 1.6.2014 hodnotenie V1, CAC, r.CACIB

Na záver sme týchto nádherných plemenníkov pofotili a pomaly sme šli domov. 


Trenčín 19.1.2014

Druhá výstava, na ktorej bola Aisy prihlásená bola medzinárodná výstava v Trenčíne, kde som mala tú česť spoznať majiteľku ďalšieho Aisyninho brata- Amara, Nikol. S Nikou sme si predtým dlhšie písali a o to viac som sa na toto stretnutie a túto výstavu tešila. Zároveň tam boli prihlásený aj ďalší súrodenci a to Aik a Aimie. Na tejto výstave nám robila spoločnosť moja sestra. 

Aisy sa v kruhu " pobila" so svojou sestrou Aimie, bohužiaľ prehrala a tak získala hodnotenie Veľmi nádejná a k tomu druhé miesto- VN2, v triede dorastu. Aik medzi psami v triede dorastu získal ocenie VN1.

Bola nás podporiť aj chovateľka Lenka a samozrejme, kedže sme sa stretli väčšina majiteľov vrhu "A" Carpathia Heart nemohla chýbať ani fotka s našími miláčikmi. 

Po skvele strávenom čase nám už s Nikol vytrávilo a tak sme si išli kúpiť niečo na jedenie. Zvolili sme rýchle jedlo- kebab. To by nebola ale moje pažravá Aisy keby nevyužila chvíľku nepozornosti a neskočila po kebabe Nikol. Na šťastie si Nikol svoje jeslo ubránila, ale doteraz sa na tejto príhode smejeme a Aisy pre nikol už navždy ostane najväčším nenažrancom. :D :D 


Mošovce 31.8.2013

Trieda šteniat: Aisy VN4, Aimie VN1,  Amaro N, Aik VN1- najkrajšie šteňa.  Posudzovateľ: Terézia Gargušová


Bola to prvá výsvtava, na ktorú som Aisy prihlásila. Na výstave nám robila spoločnosť moja mamina. V tento deň som sa zoznámila hneď s dvomi majiteľmi súrodencov Aisy. Ešte cestou na výstavu Aisy špekulovala, či naozaj musí zostať v kufri auta, no na šťastie, že bola ešte dostatočne malá na to aby sa z neho dostala von. ( To sa časom samozrejme zmenilo a teraz Aisy cestuje vždy len na zadných sedadlách auta. :D )

Prvý krát som sa stretla s Lenkou- majiteľkou Aisyninho prekrásneho brata Aika. Tá nám v rýchlosti povedala ako to na výstave funguje a ukázala nám ako má vyzerať výstavný postoj. 

A šup do výstavného kruhu. 

Aisy skočila v triede šteniat na štvrtom mieste s hodnotením " veľmi nádejná". 

Na koniec výstavy sme sa odfotili s majiteľmi a súrodencami a išli sme pomaly domov. ( Na fotke z ľava Amaro a jeho dočasná vystavovateľka. Aimie s majiteľkou. Aisy a ja. Aik a Lenka)